Tyto stránky používají cookies první strany i třetích stran, abychom vám poskytli větší komfort a lepší služby. Jestliže budete dál procházet tyto stránky, máme za to, že souhlasíte s jejich používáním. Pro více informací navštivte naše Zásady používání cookies

Mikrobod / mikroúder

Mikrobod / mikroúder (ADP5090 / AC500)

Produkt firmy Automator

Mikrobod / mikroúder (ADP5090 / AC500)

Produkt firmy Automator

Obsahuje značicí hlavu s popisovacím polem 50x90 mm, řídicí jednotku AC500, držák hrotu a hrot dle výběru.

Podrobné informace

Značicí hlava ADP5090

Univerzální značicí hlava ADP5090 se hodí pro širokou škálu aplikací značení pomocí mikrobodu. Díky lehké a odolné konstrukci je možné ji použítjakosamostatné pracoviště (na stojanu), pro integraci ve výrobní lince nebo jako ruční přenosnou verzi. Předností je jednoduchá, ale kvalitní konstrukce a výborné výsledky značení. Těch lze dosáhnout výběrem správného typu hrotu, volbou odpovídajícího režimu značení a nastavením jednotlivých parametrů.

Řízení

Značicí hlava je řízena kontrolerem AC500, který je mezi mikrobodovými systémy zcela unikátní. Nabízí spoustu možností, které usnadní začlenění do výrobního procesu a obsluha ovládá kontroler přímo na 7" barevném dotykovém displeji. Značicí SW je lokalizován do češtiny a nabízí svým uživatelům velice komfortní ovládání a množství funkcí, které práci ještě víc zefektivní a zpřehlední.

Příslušenství

Značicí hrot je poháněn stlačeným vzduchem, což umožňuje precizní umístění jednotlivých bodů. Lze dosáhnout rychlého a přesného značení nebo hlubokého značení při nižší frekvenci kmitů.

Existuje několik typů značicích hrotů dle průměru a konstrukce (tloušťka hrotu, sbroušení). Hroty jsou vyrobeny z kvalitní oceli s karbidovou špičkou sbroušenou pod různým úhlem. Podle zvoleného typu hrotu obsluha vybere v kontroleru odpovídající režim.

Stojan se základnou patří do volitelného příslušenství. Vhodné pro doplnění stroje v rámci samostatného pracoviště. Jinak lze hlavu nainstalovat v rámci výrobní linky v libovolné poloze.

Univerzální Kontroler AC500

Pro řízení libovolné mikrobodové hlavy nebo laseru!

Práce s tímto kontrolerem se pro uživatele stává hračkou již po několika minutách obsluhy. Ovládá se pomocí 7" dotykového displeje, takže nepotřebujetejiž žádná externí přídavná zařízení. Velké barevné ikony Vás provedou globálním nastavením nebo na úrovni obsluhy umožní pouze značit připravené projekty.

Lze jej použít pro stolní aplikace a po vyjmutí z vnějšího ochranného krytu jej zabudovat do linky.

Značicí program pro AC500

Byl vytvořen speciálně pro značicí aplikace. Je kombinací moderního přístupu sdlouholetými zkušenostmi uživatelů po celém světě. Kromě standardních funkcí, na které jsou uživatelé zvyklí (značení všech možných grafických prvků a textů, sériovými čísly počínaje a datamatrixovými kódy konče), nabízí díky škále propojení s vnějším okolím také dálkový přístup do kontroleru. Jsme Vám tak pořád nablízku a můžeme okamžitě zareagovat v případě potřeby změny nastavení nebo vyřešení problému v kontroleru. Za neodmyslitelnou součást programu považujeme znázornění značení na 7" barevném displeji, a to i v režimu Zkoušky (Dry run). Nechceme uživatele omezovat maximálním počtem vzorů, které lze v kontroleru uložit, proto je kromě interní paměti (ne RAM!) k dispozici rovněž slot pro USB klíč s daty. Naši obchodní zástupci Vám na požádání kontroler se značicí hlavou předvedou a případně si ovládání sami vyzkoušíte.

Kromě propracované grafiky AC500 nabízí spousty možností, které běžné kontrolery zkrátka postrádají:

 • různé režimy značení (bodový, spojitý, matricový)
 • grafické znázornění značeného projektu, včetně zobrazení simulace i reálného značení, červené zvýraznění chyby v projektu!
 • připojení k: RS232/RS485, Ethernet, I/O, USB, Serial, TCPIP
 • velkokapacitní interní nonvolatilní paměť (v případě výpadku napájení o svá data nepřijdete)
 • dálková diagnostika zařízení skrze připojení k síti
 • plánování údržby a statistiky
 • funkce přetažení objektů (drag drop)
 • značení kódů: Datamatrix, 2D kódy, QR kódy
 • načítání .dxf i .bmp souborů
 • a další

Pomocí tohoto kontroleru lze řídit libovolnou mikrobodovou hlavu.

Technické specifikace

Značicí pole 50 x 90 mm
Vnější rozměry hlavy 180 x 150 x 120 mm
Hmotnost hlavy 4,9 kg
Verze pneumatická nebo elektrická
Ovládání kontrolery AC500 nebo AC250
Krytování spodní části ano
Volitelné příslušenství gumová ochranná manžeta, vyšší sloup stojanu, rotační osa, ruční držák

Dokumenty ke stažení

 • Mikroúderový systém ADP5090 - produktový list Stáhnout

O firmě Automator

Automator

Automator

Průmyslové značení výrobků a dílů; laserové značení, značení mikrobodem, razicí lisy, tepelné lisy a další technologie; výroba razidel a razníků na zakázku; gravírování, přímé značení do materiálu.

Praha 4-Kunratice, Hlavní město Praha, Ceská Republika

.P-CTA-947645405-1339271721