Tyto stránky používají cookies první strany i třetích stran, abychom vám poskytli větší komfort a lepší služby. Jestliže budete dál procházet tyto stránky, máme za to, že souhlasíte s jejich používáním. Pro více informací navštivte naše Zásady používání cookies

Snímač čárových kódů

Snímač čárových kódů (COGNEX DataMan® 300)

Produkt firmy Cognex

Snímač čárových kódů (COGNEX DataMan® 300)

Produkt firmy Cognex

Napevno montovaný průmyslový snímač ID kódu je určen pro ty nejnáročnější aplikace i na nejrychlejších linkách.

Řada DataMan 300 nabízí tři modely. DataMan 300 poskytuje standardní rozlišení 800×600 pixelů a DataMan 302 je modelem s vysokým rozlišením 1 280×1 024 pixelů. Snímač DataMan 302 je ideální pro čtení velmi malých kódů DPM na drobných součástkách pro zajištění plné sledovatelnosti, což je trend panující například v automobilovém průmyslu.

Vysoce výkonné algoritmy čtení kódu byly dále zdokonaleny a představují kvantový skok před současné nejlepší technologie v dané třídě. 1DMax+ s patentovanou technologií Hotbars je revolučním algoritmem v oblasti obrazového snímání čárového kódu. Technologie Hotbars využívá textury pro lokalizaci čárových kódů v jakékoli orientaci a poté extrahuje 1D signály s vysokým rozlišením pro dekódování. Díky pevným matematickým základům a pečlivému programování v jazyce symbolických adres v sobě technologie Hotbars spojuje lepší věrnost signálu s bleskovou rychlostí a dává tak nové generaci snímačů Cognex DataMan bezkonkurenční výkon. Algoritmus 2-DMax+ je rovněž aktualizací stávající technologie 2DMax a nabízí výrazně lepší zpracování poškozených kódů na vysokorychlostních linkách a nedostatečně označených nebo mimořádně poškozených kódů. Dalším kvantovým skokem řady DataMan 300 je flexibilita integrovaného a ovladatelného modulárního osvětlení a optiky. Uživatel může zakoupit jen jeden model a vybrat si vhodné čočky pro jeho požadovanou pracovní vzdálenost a zorné pole. Ovladatelné moduly osvětlení s měnitelným zorným polem umožňují uživateli vytvořit co nejlepší možné osvětlení pro jejich díly a zajistit tak optimální rychlost čtení.

Protože čtení kódu 2D DPM může být v určitých specifických případech obtížné, z důvodu běžných výrobních procesů, kterými součástky procházejí, byl snímač DataMan 300 doplněn o novou funkci ladění, která pomáhá vytvořit co nejlepší snímek každé součásti. Tato funkce inteligentního ladění automatizuje nastavení integrovaného osvětlení pro nalezení optimálního seřízení osvětlení daného dílu.

DataMan 300 byl následně doplněn optikou s tekutými čočkami. Nové příslušenství dovoluje snadno modernizovat kterýkoli snímač DataMan 300 z pevného ohniska na automatické zaostřování. Technologie proměnlivého automatického zaostřování s tekutými čočkami je ideální pro aplikace vyžadující velkou hloubku ostrosti nebo v případě nutnosti přeostření po změně produktu.

Funkce inteligentního ladění snímače DataMan 300 automaticky volí optimální nastavení pro integrované osvětlení a nastavení optiky automatického zaostřování pro každou aplikaci. Tento proces ladění zajišťuje, že čtečka bude nastavena pro dosažení co nejvyšší možné rychlosti čtení 2D kódů. Tekuté čočky lze rovněž nastavovat pomocí softwaru nebo sériových příkazů, aniž by bylo nutné se snímače dotknout.

Pro aplikace prezentačního snímání, skenování přepravek a třídění malých balíků lze tekuté čočky konfigurovat pro dynamické projíždění celým ohniskovým rozsahem pro nalezení a sejmutí čárových kódů v širokém rozsahu pracovních vzdáleností.

Další následnou inovací DataMan 300 se stala technologie k rozšíření zorného pole Xpand™, která umožňuje řešit distribuční, balíkové a poštovní aplikace s menším počtem snímačů, což zkracuje dobu instalace a nastavení a zároveň snižuje celkové náklady. Příslušenství Xpand bylo navrženo specificky pro použití s řadou vysoce výkonných snímačů čárového kódu DataMan 300. Systémy snímání čárového kódu DataMan jsou lepší volbou než laserové snímače, protože přinášejí vyšší rychlosti čtení, poskytují vizuální zpětnou vazbu o chování a mají delší produktovou životnost. Snímače DataMan jsou dokonalým spojením výkonnosti obrazových produktů Cognex s náklady a snadným použitím laserových skenerů.

O firmě Cognex

Cognex

Cognex

Společnost navrhuje, vyvíjí, vyrábí a uvádí na trh systémy počítačového vidění a průmyslové systémy snímání ID kódů neboli zařízení, která dokážou „vidět“.

Karlsruhe, Nemecko

.P-CTA-947645405-947645442