Efaflex

Vrata EFAFLEX představují světově špičkovou rychloběžnou technologii, na které budete exkluzivně profitovat díky našemu technickému náskoku v oblasti rychloběžných, rolovacích a skládacích vrat.

Opařany, Ceská Republika

O Efaflex

Vlastní výzkum, vývoj, inovace a jedinečná tech­nologická řešení. Na to vše už v roce 1974 vsadila německá společnost EFAFLEX, která se specializuje na výrobu, prodej, montáž a servis rychloběžných průmyslových vrat. Její tým vytvořil ve svém oboru skutečně originálně řešené produkty, které v mnoha ohledech nemají obdoby. A od vstupu firmy na český trh před patnácti lety a vybudováním moderního výrobního areálu v Olší u Opařan mohou všechny výhody systému EFAFLEX využívat i tuzemští klienti.

Přední místo mezi pozoruhodnými a patenty chráněnými řešeními zaujímá koncept spirálových vrat. Ta sice na první pohled mohou připomínat běžná sekční vrata, ve skutečnosti se však jedná o sofistikované řešení, díky němuž se produkty EFAFLEXU vyznačují bezkonkurenční rychlostí otevírání, dlouhou životností a efektivitou. Vratový list se totiž nenavíjí přímo na hřídel, ale bezdotykově se svine po spirálové dráze do vymezeného prostoru. Výsledkem jsou imponující provozní vlastnosti. Eliminace mechanického opotřebovávání, daná bezkontaktním řešením, přispívá k maximální spolehlivosti. Kromě tichého chodu je další klíčovou devizou až neuvěřitelná rychlost – vlajková vrata výrobce se otevírají rychlostí až 4 metry za sekundu! Tím se staly nejrychlejšími vraty na světě.

Urychlení logistiky i úspora energie

Díky popsaným vlastnostem přinášejí rychloběžná vrata EFAFLEX uživatelům především dvě zásadní výhody. Rychlost pohybu vratového listu znamená významné urychlení logistiky. To zvyšuje výkonnost celé firmy a umožňuje provozovateli maximálně optimalizovat své postupy. Také druhá výhoda – vysoká úspora energie – vyplývá z rychlosti, současně však i z možnosti využití tepelně izolovaných lamel vyplněných polyuretanovou pěnou (EFA-THERM®).

.C_PDT_CAT-CTU-2932696341-947644737