Tyto stránky používají cookies první strany i třetích stran, abychom vám poskytli větší komfort a lepší služby. Jestliže budete dál procházet tyto stránky, máme za to, že souhlasíte s jejich používáním. Pro více informací navštivte naše Zásady používání cookies

2D kódy se používají již několik let, v současnosti existuje více než 40 variant symbolů. Nyní, zejména díky pádu cen čtecích zařízení se 2D kódy se stávají zajímavou alternativou vůčí čárovým kódům a RFID.

Jako reakci na tuto skutečnost uvádí společnost inotec etiketu obsahující 2D, čárové kódy a RFID.

Identifikaci výrobku může zajistit 2D kód, jehož informační kapacita může být srovnatelná s některými RFID čipy, ovšem za zlomek ceny. Nejvíce se identifikace pomocí 2D používá ve farmaceutickém a maloobchodním sektoru. 2D kódy budou hrát rostoucí roli v poskytování vyšší úrovně AutoID služeb.

V Japonsku mobilní telefony již obsahují čtečky 2D kódů a automaticky se mohou připojit na webové stránky uložené ve 2D kódech, které se vyskytují v tištěných mediích.

Použítí 2D kódů má rostoucí trend v průmyslovém odvětví.

Zde jsou 3 důvody pro jeho použití:

  1. 2D kódy nabízejí vysokou bezpečnost a ochranu dat. Současné studie uvádějí, že šance chybného načtení kódu Datamatrix 2D je 1 ku 10 milionům. Dále většina těchto kódu umožňuje správné načtení i v případě, že kód je z 30% poškozen.
  2. Vícenásobné 2D kódy mohou být načteny ve stejný čas pomocí rozpoznávacího systému, jako např. ImageID Visidot. Pomocí těchto systému stovky kódů na velké ploše mohou být načteny během pár vteřin.
  3. 2D kódy jsou velice nenáročné na prostor. Můžete zakódovat více než 100 znaků do kódu velikosti 5x5mm. Při použití stejného rozlišení, čárový kód Code128 by potřeboval délku 153mm.

Pro více informací prosím kontaktujte společnost inotec Barcode Security, která má více jak 25 let zkušeností s výrobou 2D, čárových kódů a RFID řešení.

Dokumenty ke stažení

  • Inotec: 2D Kódy jako alternativa RFID Stáhnout