Tyto stránky používají cookies první strany i třetích stran, abychom vám poskytli větší komfort a lepší služby. Jestliže budete dál procházet tyto stránky, máme za to, že souhlasíte s jejich používáním. Pro více informací navštivte naše Zásady používání cookies

Společnost Lydall Gerhardi, sídlící v Meinerzhagenu (Německo), vyrábí hliníkové komponenty absorbující hluk a teplo pro automobilový průmysl. Na výrobní ploše 10.000 m2 vyrábějí 16 miliónu komponentů ročně, produkce je určena pro evropské výrobce automobilů a jejich dodavatele.

Na základě požadavku zvýšit produkční kapacitu výrobního závodu se Lydall Gerhardi rozhodl vystavět nové skladové a distribuční centrum. Kromě nových logistických procesů zde byly rozšířeny skladové regály a počet vysokozdvižných vozíků. Problémem se ukázalo najít správné umístění pro označení regálových pozic. Doposud společnost Lydall Gerhardi pracovala se jednoduchým značením každé skladové pozice v regálových systémech. Tento systém značení způsoboval problémy při čtení čárových kódu přímo z místa řidiče čelního vysokozdvižného vozíku. Výhled směrem k označení regálů byl velice omezen. Řešení bylo nalezeno ve spolupráci se společností Inotec Barcode Security. Jednotlivé etikety byly zahrnuty do multilevel etiket, která identifikuji celý regálový sloupec.

Každé patro regálového sloupce je odlišeno barevně a parametry čárového kódu jsou přizpůsobeny použitým čtečkám čárového kódu. Pro usnadnění orientace obsluhy skladu je každé patro regálu označeno příslušnou barevnou etiketou. Pro umístění multilevel etikety byl vybrán 2. horizontální nosník, ve výšce 2 metry. Obsluha vysokozdvižného vozíku tak má bezproblémový výhled na multivelel etiketu a načtení pozice pomocí árového kódu je tak jednodušší. Další výhodou použití multilevel etikety je čárový kód vytištěný šikmo, tímto se prakticky eliminuje chyba při načítání. Umístění etikety na vertikální nosník nebylo možné z ergonomických důvodů, jelikož řidič by měl zakrytý výhled na takto umístěnou etiketu.

Horizontální multilevel etikety s vysokou přilnavostí zaručují vysokou mechanickou odolnost a 100% úspěšnost načtení pomocí čteček čárových kódů.