PRŮMYSLOVÝ KATALOG
 

MAN vybavil blokový sklad etiketami s čárovým kódem umístěnými na podlahu od firmy inotec

  • 31/07/2009, Praha

  • Sklad velkých dílů firmy MAN v Dachau je centrálním skladem pro celosvětové dodávky náhradních dílů zákazníkům v tuzemsku a zahraničí.

 

Na ploše 18.000 m2 je zde uskladněno přibližně 156.000 dílů. Ve třísměnném provozu je denně naloženo 150-170 tun dílů na zhruba 50 nákladních automobilů.

Část tohoto skladu s blokovým skladováním měla kvůli zaručení spolehlivého toku materiálu získat vhodné označení skladových míst. Účelem bylo, aby pracovníci různých národností mohli snadno nalézt a zaevidovat správné díly.

Prostor s blokovým skladováním zahrnuje 220 bloků, kde je na jednom bloku uloženo 20 mřížových boxů. Kvůli výšce 4 boxů nad sebou a omezené výšce prostoru již nebylo možné umístit značky nad skladovými místy.

Vedení logistiky firmy MAN se stavělo ke značení na podlaze skladu nejprve spíše skepticky, neboť zatížení pneumatikami vysokozdvižných vozíků a mechanickými vlivy při posunování mřížových palet není zanedbatelné. Etikety by měly být i snadno čistitelné, ale jaké značení tyto požadavky splňuje?

Po intenzivních konzultacích s pracovníkem zákaznického servisu firmy inotec, panem Eberweinem, byl systém inotec Floortag prověřen z hlediska všech požadavků firmy MAN a shledán vyhovujícím.

Systém zahrnuje zapuštění hliníkové etikety o tloušťce 0,8 mm do podlahy skladu. Etiketa se umístí nepatrně pod úroveň podlahy, aby byla chráněna před mechanickým poškozením. Pevné ukotvení v podlaze se dosáhne pomocí speciální pryskyřice. Již po několika málo hodinách je možné etiketu plně zatížit. Čárový kód má díky technologii fotosazby velmi dobrou kvalitu tisku a lze jej snímat běžnými čtečkami čárových kódů.

Byl připraven podrobný plán postupu instalace systému Floortag. Označení skladových míst předem, včasná dodávka etiket z Neumünsteru, poskytnutí elektřiny ze strany firmy MAN a neomezená možnost přístupu montážní čety inotec byly zárukou toho, že instalace 220 etiket Floortag byla ukončena během 5 hodin.

Tým firmy inotec realizoval již více než 43 instalací v Anglii, Francii a Nizozemsku a nashromáždil tak dostatek zkušeností, aby neomezil běžný provoz ve firmě MAN.

Floortagy se ve firmě MAN používají od května 2005 a pan Kloss, vedoucí skladu velkých dílů, je s investicí velmi spokojen a je ochoten po dohodě umožnit zájemcům nahlédnout do skladu.

Telefon
Zobrazit telefon
Adresa Havelstr. 1-3
24539  Neumünster
Schleswig-Holstein - NĚMECKO
(Pro zobrazení mapy klikněte zde)