Tyto stránky používají cookies první strany i třetích stran, abychom vám poskytli větší komfort a lepší služby. Jestliže budete dál procházet tyto stránky, máme za to, že souhlasíte s jejich používáním. Pro více informací navštivte naše Zásady používání cookies

52 manažerů logistiky, skladování a IT ze společností, které provozují sklady, si vyslechlo názorné prezentace na téma systém řízeného skladu (WMS).

Stěžejní prezentaci funkcionality systému Accellos WMS předvedli Luboš Doležal a Martin Dejmal (KODYS). Balení nebo jednotlivé kusy sušenek, čaje a limonád jim posloužili k předvedení procesů, např. příjmu, vychystání nebo expedice. Účastníci přitom měli možnost sledovat v reálném čase obrazovky mobilního terminálu, tak jak je v praxi používán skladovými manipulanty, i webového rozhraní. Jak aktuální je téma WMS, dokládá velké množství praktických dotazů logistiků na jednotlivé funkce systému.

Se zkušenostmi s využíváním a implementací systému řízeného skladu Accellos WMS se podělil p. Kubín ze spol. VSP Data, jejíž hlavní činností je komplexní servis v ICT. VSP Data využívá tento systém pro řízení svého skladu, kde uchovává cca 24 000 druhů položek a cca 3 mil. kusů.

Peter Čech, vedoucí odd. systémů KODYS, také pohovořil o úskalích, která při implementaci systému mohou nastat. Hlavní varování se týkaly např. důležitosti správné definice požadavků, rozhodnutí o vhodnosti systému, formálnímu vedení projektu a získávání požadavků, nevhodnosti pomocí WMS řešit nesouvisející provozy nebo také skrytých nákladů u zakázkového WMS.