Tyto stránky používají cookies první strany i třetích stran, abychom vám poskytli větší komfort a lepší služby. Jestliže budete dál procházet tyto stránky, máme za to, že souhlasíte s jejich používáním. Pro více informací navštivte naše Zásady používání cookies

Díky desítkám vylepšení, sklopné stupačce ve standardu a dvěma volitelným balíčkům na podporu produktivity, odolnosti a bezpečnosti zvládnou nové rychlé nízkozdvižné vozíky BT Levio řady P od Toyoty více manipulace s nižšími provozními náklady. Jsou připraveny splnit i ty nejpřísnější nároky těžkých a frekventovaných provozů s dlouhými pojezdy. Standardní testy prokázaly nejrychleji zvládnutý manipulační cyklus ve srovnání s jinými stroji stejné třídy.

Nové modely BT LPE200 a LPE240 těží z letitých zkušeností společnosti Toyota Material Handling na poli ručně vedených vozíků. LPE200 se může za několik uplynulých let pochlubit 40 zlepšeními, zatímco model LPE240 byl vylepšen celkem v 55 oblastech. Inovace se promítly do výrazně lepších výkonových parametrů a vyšší odolnosti vozíků. Zákazník získá moderní, efektivní stroj s dlouhou životností a s velmi stylovým designem, který odpovídá nejvyšším současným nárokům.

Nabitá standardní výbava

BT Levio klade důraz na snadné ovládání (ergonomická rukojeť, ovládání konečky prstů) i na možnost přizpůsobit výkon stroje potřebám obsluhy (programovatelný výkon BT Powerdrive). Oba modely využívají rekuperace energie vytvořené při brzdění, disponují automatickou parkovací brzdou a v úvodu zmíněnou sklopnou stupačkou. Funkce BT Powertrack optimalizuje přítlak hnacího kola podle hmotnosti nákladu.

Dravý a robustní model LPE240 s nosností 2 400 kg jezdí rychlostí až 12 km/hod a je ideální pro dlouhé pojezdy a intenzivní nasazení. Vozík LPE200 se hodí i do klidnějších provozů s horšími manévrovacími podmínkami. Nosnost 2 000 kg, maximální rychlost 6 nebo volitelně 8,5 km/hod a 200° řízení představuje ideální specifikaci.

Volitelné balíčky pro vyladění výkonu

Pro náročné aplikace centrálních skladů a distribučních center i pro těsné uličky výrobních provozů má Toyota řešení v podobě dalšího volitelného doplňkového vybavení. Balíčky Produktivita+ a Vyspělé řízení provozu vozíku znamenají nové, výrazně širší možnosti v oblasti bezpečnosti, efektivnosti a zvýšené produktivity.

Optimalizovaný výkon (OTP - Optimized Truck Performance) v rámci balíčku Produktivita+ nabízí omezení rychlosti při zatáčení pro vyšší bezpečnost na pracovišti nebo snazší ovládání vozíku za chůze při zaklopené stupačce. Ještě bezpečnější pracovní prostředí pro řidiče můžete dosáhnout nasazením bočních ochranných rámů nebo zádové opěrky, designovaných podle nejnovějších ergonomických poznatků. Jsou k dispozici pro model LPE200 i LPE240.

Provozní informace snadno, přesně a rychle

Pro zákazníky, kteří požadují nejvyšší výkon a podrobnou kontrolu provozních dat připravila Toyota volitelný balíček Vyspělé řízení provozu vozíku (Advanced Performance Management - APM). Klíčovým přínosem této volby je měření a tvorba databází přesných dat umožňujících pochopit a vizualizovat aktivitu a výkon každého vozíku ve flotile a každého řidiče, bez ohledu na to, kolik se jich na vozíků střídá.

Citlivým senzorům neunikne žádný náraz

Okamžité získání a rychlé vyhodnocení dat umožní identifikovat vozíky vytížené i vozíky, kde může uživatel dosáhnout zlepšení a ušetřit provozní náklady. Například potíže řidičů s ovládáním vozíku jsou snadno zjištěny díky nárazovým senzorům. Každý řidič má svůj jedinečný PIN kód. Jednoznačné přiřazení kolizí konkrétním řidičům umožňuje rychle nalézt méně disciplinované nebo méně zkušené jedince a správně nasměrovat trénink i jeho obsah.

Toyota poradí i s vyhodnocením provozních dat

Provozní data jsou prezentována pomocí reportů systému Toyota I_Site. Systém může být implementován na celou flotilu nebo na vybrané vozíky. Zahrnuje poradenství a pomoc expertů Toyoty při zavádění systému, při nastavení reportů i pomoc při správném vyhodnocování dat. Vyspělé řízení provozu vozíku vám dává dokonalou moc a přehled nad flotilou. Nic nezůstane skryto, můžete ihned reagovat a pracovat s vozíky i s řidiči s maximální efektivností.

Dokumenty ke stažení

  • Elektrické paletové vozíky BT Levio Stáhnout