Tyto stránky používají cookies první strany i třetích stran, abychom vám poskytli větší komfort a lepší služby. Jestliže budete dál procházet tyto stránky, máme za to, že souhlasíte s jejich používáním. Pro více informací navštivte naše Zásady používání cookies

Massag
Massag

Massag

Massag a.s

Firma vyrábí manipulační a logistické prostředky, rollkontejnery, palety, podstavce, výlohy, vitríny, drátěné police, technické výlisky z plechu, drátu, drobné kovové zboží atd.

Bílovec, Czech Republic, Ceská Republika

O Massag

Historie společnosti

Společnost Massag a.s., sídlící v Bílovci byla založena v roce 1828 vídeňským podnikatelem Mathiasem Salcherem. V roce 1856 byla firma přejmenována na Massag a pod touto obchodní značkou podniká více jak 140 let a úspěšně umísťuje své produkty na více než 40 trzích celého světa.

Salcher v Bílovci začal s výrobou knoflíků. V tomto sortimentu neměla zpočátku firma konkurenci. Knoflíky proslavily později firmu Mathiase Salchera po celém světě, ponejvíce v Americe. Tento původní produkt tvořil po dlouhá léta základní program výroby v Bílovci a knoflíky se tak udržely až do roku 1949. Salcherův výrobní program se začal postupně rozšiřovat o výrobu oděvních doplňků všeho druhu, obuvnických doplňků, lyžařského vázání a různých ručních strojků a lisů na zarážení nýtů a kroužků.

Po znárodnění v roce 1945 byla firma začleněna pod vedení národního podniku Koh-i-noor Praha. Od té doby převzal závod v Bílovci název Koh-i-noor, avšak obchodní značka Massag byla používána i nadále. V roce 1953 se výrobní program zužuje převážně na výrobu drobného kovového zboží, které dosahuje až 70% objemu. Ve stejném období byla zahájena výroba psacích per, která dosáhla svého vrcholu v roce 1960. Následně se výrobní program rozšiřuje o výrobu botových kroužků, háčků, kování pro koženou galanterii, slévárenské podpěrky, klíčové kroužky, nacpavače dýmek, kufrové kování, trubkové nýty apod.

Spolu s rozvojem výroby automobilů v Mladé Boleslavi se v Massagu rozvíjela v druhé polovině 20. století i výroba autopříslušenství a dílů pro osobní vozy, která se zachovala dodnes.

Massag a.s. dnes…

Novodobá historie společnosti se začala psát v roce 1990, znovuzaložením akciové společnosti Massag jakožto nástupce Koh-i-noor Bílovec.

První polovina devadesátých let byla poznamenána jednak výstavbou nové galvanovny a zároveň dílčí ztrátou pozic společnosti v oblasti dodávek do automobilového průmyslu. Zároveň si však firma udržela své tradiční postavení na exportních trzích. Celkově však investice do modernizace a ekologizace výrobních provozů společnosti představovala výrazné ekonomické zatížení, které uvedlo hospodaření firmy do recese.

Klíčovým momentem byl příchod nových akcionářů společnosti, kteří zahájili stabilizaci a ozdravný proces vedoucí k trvale udržitelnému růstu hodnoty firmy.

Současná situace je charakterizována dobrou pozicí v automobilovém průmyslu a rozvojem nových netradičních trhů, jako např. trh manipulačních technologií.

Přes složitý vývoj ekonomické situace si firma podržela pozici nejvýznamnější společnosti v regionu.

.C-CTA-947645027