OLTIS Group

Společnost zaměřená na poskytování komplexních řešení informačních systémů pro železniční dopravu -od datové základny a číselníků po softwarovou podporu řízení provozu, nákladní i osobní dopravy.

Olomouc, Ceská Republika

O OLTIS Group

Společnost OLTIS Group a.s. byla založena v roce 2004 s cílem poskytovat komplexní řešení informačních systémů pro železniční dopravu. Centrála společnosti je v Olomouci, pobočky v Brně, Ostravě a Praze.

Od vzniku zaznamenala společnost velmi dynamický růst. Firma OLTIS Group a.s. se snaží o integraci informačních systémů podporujících všechny procesy a segmenty železniční dopravy od datové základny a číselníků přes softwarovou podporu řízení provozu, nákladní dopravy, osobní dopravy, segmentu kolejových vozidel až po informační systémy podporující management železniční dopravy.

Společnost OLTIS Group a.s. zabezpečuje řešení projektů informatiky se zaměřením na platformu Microsoft Windows s využitím databázových serverů firem Oracle a Microsoft a provoz těchto informačních systémů. Společnost zajišťuje komplexní dodávky výpočetních systémů na klíč, dodávky technologických celků a softwarová řešení, úpravy výpočetních systémů na podmínky konkrétního použití a jejich další vývoj podle požadavků odběratele, školení, poradenství a odborné analýzy a podporu, i přímé provozování výpočetního systému a jeho údržby.

Společnost OLTIS Group a.s. zabezpečuje pro své zákazníky provoz informačních systémů formou outsourcingu. Jako příklad je možné uvést kompletní zabezpečení provozu informačních systémů pro řízení provozu pro České dráhy. Pro zajištění outsourcingu informačních systémů disponuje společnost OLTIS Group a.s. vybavenou serverovnou. Samozřejmostí je nepřerušitelné napájení s podporou motorgenerátor a zdroje UPS, klimatizace, optické připojení do internetu i intranetu ČD a pracoviště helpdesku v nepřetržitém provozu. Jak vyplývá z charakteru provozovaných aplikací, provoz je zajištěn v režimu 365 dní v roce, 24 hodin denně s důrazem na vysokou dostupnost provozovaných systémů a bezpečnost informací.

Certifikáty:

ČSN EN ISO 9001:2001, ČSN EN ISO 14001, ČSN ISO/IEC 27001

Doporucené firmy Software a průmyslové poradenství

.C-CTU-947645460