Tyto stránky používají cookies první strany i třetích stran, abychom vám poskytli větší komfort a lepší služby. Jestliže budete dál procházet tyto stránky, máme za to, že souhlasíte s jejich používáním. Pro více informací navštivte naše Zásady používání cookies

Zahájením provozu nového logistického centra v Brně DB Schenker propojuje silniční a železniční cesty v České republice. Terminál o rozloze 8,000 metrů čtverečních zahájil svoji činnost jen před několika dny a je prvním railportem společnosti DB Schenker v zemi.

Díky tomuto novému centru našim zákazníkům nabízíme propojení silničních a železničních dodávek na jednom místě. Brňané ocení, že ve větší míře budeme přepravovat zboží ekologicky po železnici," vysvětluje Tomáš Holomoucký, ředitel SCHENKER spol. s r. o. Logistická hala zabírá 6,300 metrů čtverečních a je vybavena špičkovým technickým zázemím. Jde o jediný moderní sklad logistické společnosti v blízkosti průmyslové zóny Černovická terasa. Zbylých 1,700 čtverečních metrů slouží pro překládkové operace. Terminál v Brně - Slatině má svoji vlastní železniční vlečku s 85 metrů dlouhou zastřešenou nákladovou rampou. Velkou výhodou terminálu je, že se nachází v blízkosti silničního uzlu a na panevropském železničním koridoru. Díky jedinečné poloze bude terminál v Brně - Slatině sloužit jako překladové centrum mezi střední Evropou a Balkánem.

DB Schenker nabízí své pravidelné linky na Balkán už 11 let díky vlakům „PowerRailer". Nový terminál v Brně znamená zejména pro jihomoravské podniky velmi atraktivní ekonomickou alternativu kamionové dopravě. Nezanedbatelnou výhodou je také to, že železniční přeprava je šetrnější k životnímu prostředí. Služby nabízené zákazníkům zahrnují systém ucelených vlaků a intermodální řešení s odpovídajícím řešením skladování.

Nový terminál DB Schenker také umožnil sjednotit svoji organizační strukturu, která byla v Brně roztříštěna na čtyři pracoviště. Nyní jsou všechny složky společnosti na jediné adrese. Výjimkou je oddělení veletrhů a výstav, které zůstává nablízku svým zákazníkům - přímo v areálu brněnského výstaviště.

DB Schenker - držitel titulu 3PL Executive Excellence Award 2009

DB Schenker - držitel titulu Námořní přepravce roku 2008