Tyto stránky používají cookies první strany i třetích stran, abychom vám poskytli větší komfort a lepší služby. Jestliže budete dál procházet tyto stránky, máme za to, že souhlasíte s jejich používáním. Pro více informací navštivte naše Zásady používání cookies

DB Schenker Logistics tímto krokem výrazně posiluje svoji přítomnost v České republice a ve východních Čechách. Jde o další významnou investici DB Schenker v České republice přicházející pouhých pár týdnů po otevření multifunkčního terminálu v Brně.

V jednom z nejmodernějších logistických terminálů v Evropě plánuje DB Schenker zajišťovat komplexní logistické služby pro nadnárodní společnosti. Prvním zákazníkem je globální dodavatel svařovacích materiálů a zařízení společnost ESAB. Nový terminál je jedním z největších developerských projektů současnosti a má velký potenciál pro hospodářský rozvoj nejen Pardubic, ale i celého regionu.

„Jsem potěšen, že se projekt podařilo po necelých dvou letech dokončit a uvést v život. Nový terminál je výraznou ekonomickou investicí do rozvoje zdejšího kraje," uvedl Tomáš Holomoucký, ředitel SCHENKER spol. s r. o.. „Lokalitu Pardubice - Semtín jsme si nevybrali náhodou, jde o významný dopravní uzel, který v poslední době prožívá dynamický rozvoj infrastruktury a má výborné železniční spojení," doplnil Tomáš Holomoucký.

„Nový terminál patří mezi naše nejrozsáhlejší počiny v Pardubickém kraji a jsme rádi, že můžeme tento projekt realizovat s tak zkušeným partnerem jako je DB Schenker," řekl Petr Dědek, jednatel společnosti D+D Real.

O významu nového terminálu svědčí také například skutečnost, že společnost ESAB má na celém světě celkem 3 centrální distribuční sklady a jeden z nich je právě v Pardubicích. Je určen pro distribuci v rámci celé Evropy.

DB Schenker - držitel titulu 3PL Executive Excellence Award 2009

DB Schenker - držitel titulu Námořní přepravce roku 2008